MOBILE VERSION

Autor: Noktis (16-09-2016, 0:59)

Chris Metzen kończy karierę

chris metzenChristopher Vincent Metzen - człowiek od ponad dwudziestu lat związany z Blizzardem zakończył przed kilkoma dniami karierę. W Blizzardzie zajmował się wieloma rzeczami, tworzył grafiki, fabułę gier a nawet użyczał głosu postaciom. Maczał palce praktycznie w każdej produkcji, która wszyła spod skrzydeł Blizzard Entertainment. Jeśli chodzi o grę Diablo 1, to jego zadaniem było zilustrowanie instrukcji do gry, był również odpowiedzialny za fabułę a nawet podłożył głos Królowi Szkieletów (Leoric). Na forum Blizzarda w imieniu Chrisa Metzena została opublikowana obszerna wiadomość [KLIK]. Teraz odchodzi na emeryturę i jak sam mówi będzie leżał na kanapie aż się roztyje :-).
Autor: Noktis (14-09-2016, 20:25)

Polska wersja Warcraft 1 już jest dostępna

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu pisałem, że ruszyły prace nad pełną polską wersją językową Warcraft: Orcs & Humans? Dzisiaj miała miejsce premiera wspomnianego spolszczenia do Warcraft 1. Po szczegóły zapraszam na stronę spolszczenia.

Autor: Noktis (05-09-2016, 17:35)

Diabolic - nieoficjalne narzędzia i dodatki

Dodałem nową sekcję Diabolic, dotyczącą nieoficjalnego dodatku do Diablo 1. Dodatek ten został wydany w 1997 roku i zawierał zestawy przedmiotów oraz programy służące do edytowania postaci oraz przedmiotów. Pełny opis znajdziecie w dziale Diabolic.

Diabolic add-ons for Diablo 1

Autor: Noktis (17-08-2016, 21:06)

Diablo 1: The Green Portal

Dodałem nowy dział prezentujący kolejny nieoficjalnych dodatek do Diablo 1 o nazwie The Green Portal - The Resource Toolkit For Diablo. Został on wydany w 1997 roku w formie dużego boxa i zawierał min. przewodnik do gry oraz zestaw programów hakerskich. Opis oraz zdjęcia znajdziecie w dziale The Green Portal.

Green Portal

Autor: Noktis (06-08-2016, 15:01)

Unearthed Arsenal - Aktualizacja

Zaktualizowałem dział dotyczący nieautoryzowanego dodatku do Diablo - Unearthed Arsenal. Dodane zostały nowe informacje oraz zdjęcia prezentujące dodatek.

unearthed arsenal logo
Autor: Noktis (29-07-2016, 20:46)

Book of Demons

W zeszłym roku studio Thing Trunk ogłosiło, że pracuje nad Return 2 Games – serią składającą się z 7 gier będących hołdem dla kultowych pozycji wydanych w latach 90-tych. Pierwszym tytułem z cyklu R2G jest Book of Demons, gra będąca nawiązaniem do klasycznego Diablo 1, która wczoraj zadebiutowała w serwisie Steam. Co prawda jest to dopiero Wczesny Dostęp, lecz tytuł zapowiada się nieźle. Strona gry: www.bookofdemons.com


Book of Demons
Return 2 Games - Book of Demons

Zdecydowanie uwagę przykuwa oryginalna oprawa graficzna w stylu papierowych wycinanek oraz sposób rozgrywki, na który składa się min. system kart zastępujący przedmioty, czary oraz umiejętności. Póki co w grze dostępna jest jedna klasa postaci – Wojownik (Warrior), jednak niebawem mają się pojawić dwie kolejne – Czarodziej (Sorcerer) oraz Łotrzyca (Rogue), czyli te same postacie, które występują w pierwszej części Diablo.

Tworzyliśmy Book of Demons jako fajną grę dla każdego, ale gracze znający oryginalne Diablo i tęskniący za podobnym klimatem powinni mieć jeszcze więcej frajdy z grania w nią smile.gif

Specjalnie dla moich czytelników darmowy kod do gry:

9VADF-JJCM6-VR73V
Czytaj więcej >>
Autor: Noktis (21-07-2016, 15:18)

Deckard Cain w świecie realnym

Zapewne część z was zna historię sprzed kilku lat, kiedy wyszło na jaw, że imię Deckarda Caina z Diablo pochodzi od prawdziwej osoby. Postanowiłem poskładać do kupy wszystkie informacje związane z prawdziwym Cainem i stworzyć jeden artykuł. Jeśli chcecie wiedzieć jak dokładnie doszło do wyboru imienia Deckarda, zapraszam do zapoznania się z artykułem Prawdziwy Deckard Cain.

Deckard C. Elder
Autor: Noktis (18-06-2016, 17:35)

Pełne spolszczenie do Hellfire

Po wydaniu pełnego spolszczenia do Diablo 1 zapowiedziane zostało pełne spolszczenie do Hellfire, jednak wraz z pojawianiem się Diablo 1 HD i przygotowaniem spolszczenia dla tego projektu, prace nad Hellfire PL zostały odłożone na bok. Postanowiłem wskrzesić projekt polskiej wersji Hellfire i niebawem wypuścić wersje beta, która będzie zawierała Hellfire PL oraz odnowione Diablo PL. Więcej szczegółów wkrótce.

Diablo Hellfire PL
Spolszczenie do Diablo wersja optymalna.
Autor: Noktis (22-05-2016, 20:44)

Niewykorzystane Potwory

W archiwum diabdat.mpq znajdują się grafiki potworów, które nigdy nie znajdziemy w grze. W kodzie gry również znajdują się potwory, które nigdy w grze się nie pojawią. W sumie w grze nigdy nie spotkamy 41 potworów. Po przeanalizowaniu pliku diabdat.mpq oraz kodu gry, stworzyłem dział Usunięte Potwory, w którym zaprezentowałem wszystkie moby, które znajdują się w kodzie gry ale nigdy ich nie spotkamy.

Autor: Noktis (16-05-2016, 22:03)

Niewykorzystane Dialogi

W archiwum diabdat.mpq znajduje się wiele plików dźwiękowych dialogami, które nie zostały niewykorzystane w finalnej wersji Diablo. Już od kilku lat przymierzałem się, aby wszystko to poskładać do kupy no i w końcu się za to zabrałem. Od dzisiaj dostępny jest dział Usunięte Dialogi, w którym znajdują się niewykorzystane zadania oraz inne teksty usunięte z finalnej wersji gry. Wszystkie teksty z niewykorzystanych zadań zostały przetłumaczone na język polski, inne dialogi zostały przetłumaczone częściowo. Za jakiś czas pewnie tez zostaną przetłumaczone.

Jeśli chcesz wiedzieć jak pierwotnie miały wyglądać zadania w diablo, to koniecznie zapoznaj się z działem Usunięte Dialogi.