MOBILE VERSION

Autor: Noktis (20-02-2009, 12:07)

CALL TO ARMS 2009

Jutro tj. 21. Lutego 2009 rozpocznie się międzynarodowy turniej Diablo 1 o nazwie Call to Arms w którym udział bierze 20 graczy. Polskę reprezentuje trzech zawodników Jogi (Sorcerer), Marchew (Sorcerer), oraz Model (Warrior). Podział na grupy oraz wyniki dostępne są na oficjalnej stronie turnieju http://freshmeat-blog.de.tl/Call-To-Arms-2009.htm.
Autor: Noktis (20-02-2009, 10:22)

Nowe bugi oraz odnowienie strony

Strona Kroniki została odnowiona, kod strony został bardziej zoptymalizowany, nieznacznie został zmieniony szablon strony oraz dodano buttony pod menu po lewej.

Zaktualizowany został dział "Bugi w Diablo 1" poprzez dodanie nowej podsekcji "Inne dziwactwa", gdzie znajdują się pozostałe bugi i inne dziwne zjawiska występujące w grze Diablo 1, które nie zostały wypisane w pozostałych podsekcjach dotyczących bugów. W tym dziale będą również umieszczane bugi nadesłane przez czytelników Kroniki Noktis'a.
Autor: Noktis (11-01-2009, 17:45)

Nowe forum

Kronika Noktis'a doczekała się nowego forum, które wchodzi w skład forum gildii AW oraz moda Przebudzenie. Forum znajduje się pod tym adresem. Póki co jest jeszcze pusto ale mam nadzieje że w przyszłości się to zmieni.
Autor: Noktis (24-12-2008, 20:08)

Diablo 1 - końcowy film z PC i PSX

Ostatnio zmontowałem film ukazujący różnice pomiędzy końcowym filmem w Diablo 1 na PC a Diablo na PSX. Video można obejrzeć w poniższym odtwarzaczu.Filmik ten można również obejrzeć i skomentować w serwisie YouTube pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=iGy4V1OWHHg
Autor: Noktis (08-12-2008, 8:48)

Przenoszenie plików na nowy serwer

Z powodu migracji na nowy serwer plikowni, dział Download w Kronice jest aktualnie nieczynny. Możliwość pobierania plików powinna zostać wznowiona w ciągu kilku najbliższych dni.

Edit

Download już działa, jednak wymaga pewnych poprawek. Spakowane pliki, które posiadają rozszerzenie *.rar należy zapisywać przy pomocy opcji "zapisz jako".
Autor: Noktis (05-12-2008, 17:55)

Diablo 1 Box w Charytatywnej wyprzedaży rzadkiego stuff'u Blizzarda

Zastanawiałem się czy napisać ten news, gdyż już jest trochę po fakcie, no ale stwierdziłem że przynajmniej poinformuje, że takie coś miało miejsce. Otóż Mike Huang, niegdyś pracownik Blizzard North, który pracował nad grą Diablo II jak i również udzielał swoich opinii o Diablo 3, niedawno wspomógł fundacje charytatywna Penny Arcade's Child's Play poprzez jego sklep na Ebay, chwaląc się że, można tam nawet znaleźć kilka unikatowych rzeczy, miedzy innymi Diablo Box, a dokładnie wyszczególniając można było tam znaleźć:

- Box Diablo 1 podpisany przez członków zespołu rozwoju Blizzard North
- Kalendarz Diablo 2 z 2000 roku
- Pudełko piłeczek do golfa z logiem Blizzard'a Czytaj więcej >>
Autor: Noktis (25-11-2008, 15:33)

Hellfire Demo

Jak wiecie (a może nie toung.gif) Nie istnieje cos takiego jak demo Hellfire. Pomyślałem sobie, że może by zrobić coś takiego jak demówka prezentująca dodatek do Diablo 1. Takie demo zajmowałoby kilkanaście megabajtów a ograniczenie byłoby brak dodatkowych poziomów i potworów. Pozostałe rzeczy takie jak nowe klasy postaci, przedmioty, unikaty, czary i inne rzeczy odróżniające Hellfire od Diablo 1 byłyby dostępne.

Wypowiedzcie sie w komentarzach co myslicie o tym projekcie... Chociaż jak patrze na ilość komentarzy na tej stronie to nie liczę na wiele wypowiedzi blink1.gif
Autor: Noktis (21-10-2008, 21:33)

Pomoc w dalszym rozwijaniu Kroniki Noktis'a

Witam
Poszukuje ludzi, którzy pomogliby mi przy rozwijaniu niektórych, działów Kroniki. Jeśli masz czas, w miarę dobrze orientujesz się w tematyce Diablo 1 i Hellfire, znasz angielski, masz ciekawe pomysły na nowe działy i chciał/chciałabyś pomóc w tworzeniu nowych działów to śmiało pisz do mnie na maila ice_lord[at.]op.pl a na pewno odpisze. Poszukuje również, tłumaczy, którzy pomogliby mi w tłumaczeniu kilku ciekawych anglojęzycznych artykułów, które chciałbym umieścić w kronice. Jeśli jesteś zainteresowany/a to pisz na powyższego maila.
Autor: Noktis (13-10-2008, 21:37)

Single vs Multi, Bugi i Linia Czasu.

Dzisiaj W Kronice pojawiły się trzy nowe działy. "Single vs Multi" - czyli przedstawienie wszystkich różnic jakie występują pomiędzy trybami Sinlgle i Multiplayer. Kolejnym działem są "Bugi w Diablo 1" – ten dział planowałem dodać już od dawna, bo jest naprawdę godny uwagi. Została w nim przedstawiona lista bugów oraz innych dziwacznych zjawisk występujących w Diablo 1, które kilka lat temu zostały spisane przez użytkowników Diablo Strategy Forum. Pragnę podziękować Qin’owi, który przetłumaczył większość z Bugów, które zostały przedstawione na liście. Trzecim dodanym dzisiaj działem jest "Linia Czasu", która została dodana do sekcji „ŚWIAT DIABLO”. Linia czasu jest to chronologia wydarzeń, które nastąpiły w Świecie Sanktuarium. Zaczynając od samego „Początku” a zakończywszy na wydarzeniach, które nastąpiły w Diablo 2 LoD.
Autor: Noktis (16-09-2008, 12:10)

Nowe działy, Diablo Awake Mod i Spolszczenie

Światło dzienne ujrzała nowa wersja moda do Diablo 1 o nazwie Diablo Przebudzenie. Nowa wersja została bardziej ulepszona, dodano nowe potwory, czary, rozne udogodnienie, ulepszono balans gry itd. Szczegółowe informacje znajduja sie na oficjalnej stronie "Diablo Awake Mod".

Być może niektórzy, zauważyli, że jakis czas temu w lewym menu pojawiły się trzy nowe działy: "Credits Diablo 1", "Credits Hellfire" oraz "Dialogi". W pierwszych dwóch działach zostało przedstawione Credits z menu Diablo 1 i Hellfire, natomiast w dziale Dialogi zostały umieszczone wszystkie kwestie mówione z Diablo 1/Hellfire podzielone na teksty z zadań. plotek, ksiąg, oraz testy wypowiadane przez potwory oraz naszych bohaterów. W przyszłości mam zamiar dodać do tego działu jeszcze pliki ćwiekowe oraz teksty, które nie zostały wykorzystane w grze.

Również wyjdzie nowe spolszczenie do Diablo 1 Hellfire, w którym nazwy przedmiotów, affixów, kapliczek, czarów będą w języku angielskim, bo przykładowo nie zawsze nazwa przedmiotu z affixami wyglądała dobrze. No ale to wszystko jeszcze nie teraz...